nr tel.: 22 390 91 05

Inne marki
Rzetelnej Grupy

Rzetelny Prawnik Rzetelna Umowa Polityka Bezpieczeństwa Prawo Konsumenckie Rzetelny Konkurs

Blog

Innowacyjny przycisk do błyskawicznego składania zamówień

Artykuł Innowacyjny przycisk do błyskawicznego składania zamówień
Autor: Anna Stępniewska
Data: wtorek, 21 kwietnia 2015

Amazon, firma słynąca z innowacyjności, stworzyła kolejne nowatorskie rozwiązanie. Jest nim niewielki przycisk połączony z siecią Wi-Fi, za pomocą którego klienci mogą zamawiać zakupy w błyskawiczny sposób.

Firma stworzyła niewielkich rozmiarów przycisk Dash Button, który służy do składania zamówień. Przycisk można umieścić w dowolnym miejscu i korzystać z niego w momencie, gdy zabraknie konkretnego produktu sprzedawanego przez Amazon.

Jak to działa?

Dash Button można połączyć z domowym Wi-Fi i aplikacją mobilną Amazon. Przycisk można powiązać wyłącznie z jednym rodzajem towaru, który zostanie dostarczony w określonej przez klienta ilości zaraz po tym jak naciśnie on przycisk. Dash Button należy skonfigurować i przypisać do wybranego produktu, a następnie zamieścić go w dogodnym miejscu w swoim domu, np. można przyczepić go za pomocą magnesu do lodówki. Skorzystanie z Dash Button spowoduje przesłanie informacji o złożonym zamówieniu bezpośrednio do Amazona. W tym samym momencie zostaje wygenerowane potwierdzenie zakupu, który klient otrzyma na swój telefon. W określonym przedziale czasowym możliwe jest złożenie wyłącznie jednego zamówienia. Wyklucza to możliwość dokonania wielokrotnego zamówienia produktu przez pomyłkę lub osobę trzecią.

Klienci usługi Amazon Prime otrzymają przyciski bezpłatnie. Korzystanie z nich nie będzie wiązało się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Jeśli przyciski e-commerce wejdą do użycia na stałe, proces zakupowy ulegnie uproszczeniu. Skorzystają na tym nie tylko oszczędzający czas klienci, ale także sprzedawcy, którzy uzyskają lepsze wyniki sprzedaży, a dodatkowo zwiększą lojalność klientów.

Anna Stępniewska Anna Stępniewska
dyrektor działu prawnego
radca prawny
Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną
Bezpłatny audyt regulaminu