Nieświadomość prawa szkodzi (Ignorantia iuris nocet)

Niepoinformowanie o prawie do zwrotu

W takim przypadku konsument ma 12 miesięcy na odstąpienie od umowy i dodatkowo nie ponosi odpowiedzialności za pomniejszenie wartości towaru. W praktyce po roku może oddać używany towar i powinien otrzymać 100% płatności.

Zwrot kosztów wysyłki przy odstąpieniu od umowy

Jeżeli nie poinformujesz skutecznie konsumenta o tym, że w przypadku odstąpienia od umowy będzie musiał ponieść koszty odesłania towaru, wówczas koszty te będą po stronie sprzedawcy, bez wpływu na ich wysokość.

Błędny przycisk do składania zamówienia

Jeżeli w Twoim sklepie będzie błędny przycisk składania zamówieniu, wówczas umowa zawarta z konsumentem może być uznana za nieważną. Wszystkie koszty jej zawarcia i realizacji będziesz musiał pokryć, a płatności jakie poniósł konsument zwrócić.

Klauzule niedozwolone mogą Cię drogo kosztować

Klauzula niedozwolona może kosztować sprzedawcę nawet 10% przychodu. Od 1 stycznia 2021 uprawnienia konsumenckie, w szczególnych przypadkach, nabyły również firmy prowadzone w formie jednoosobowych działalności gospodarczych.

Szkolenie dla sprzedawców - do 10 pracowników

Szkolenie dla sprzedawców - do 10 pracowników

Jednym z ważniejszych elementów prowadzenia sprzedaży w Internecie jest znajomość prawa w zakresie jej prowadzenia. Prawa i obowiązki prowadzania sprzedaży przez sklep internetowy są zdecydowanie inne niżeli te w zakresie sprzedaży stacjonarnej.

Oczywistym jest, że nieznajomość prawa szkodzi. Podobnie jest w przypadku sprzedaży przez Internet.

W przypadku błędnego, nawet nieświadomego działania, firma prowadząca sprzedaż przez Internet może narazić się na wymierne straty poprzez zdecydowanie szersze uprawnienia konsumentów, jakie on zyska na skutek błędów e-sprzedawcy.

Drugim z obszarów jest narażenie się na kary jakie może nałożyć np. UOKiK, w przypadku błędnego działania e-sklepu. Kary mogą sięgać do 10% przychodu (nie dochodu) za rok poprzedni.

W ramach usługi oferujemy kompleksowe i praktyczne szkolenie e-learningowe, dedykowane zarówno dla właścicieli e-sklepów jak i pracowników takiego sklepu.

Każdy pracownik po zapoznaniu się z materiałem szkoleniowym ma udostępnione testy cząstkowe dla wybranych lekcji. Finalnie po zapoznaniu się z całym materiałem pracownik ma do dyspozycji test certyfikujący. Po jego pozytywnym przejściu pracownik otrzymuje Certyfikat ukończeniu szkolenia.   

Zakres usługi

Cena netto

699.00 zł 859.77 zł brutto
Dodatkowe korzyści Zamów

Dlaczego warto?

Kompleksowy zakres

Szkolenie jest opracowane na bazie obowiązujących przepisów prawa i obejmuje swoim zakresem przepisy dotyczące sprzedaży przez Internet.

Przeszkoleni pracownicy

Osoby zajmujące się obsługą zamówień posiądą niezbędną wiedzę dzięki czemu sprawniej i lepiej obsłużą klientów budując profesjonalny wizerunek sklepu. 

Elastyczność

Każdy pracownik otrzymuje dostęp do dedykowanego panelu szkoleniowego, gdzie w dogodnym dla siebie czasie zapoznaje się z materiałem i sprawdza swoją wiedzę wykonując testy.  

Certyfikat

Pracownicy po ukończonym szkoleniu i pozytywnie zdanym teście otrzymują Certyfikat ukończenia szkolenia.

Bezpłatne aktualizacje

Masz 12 miesięcy na przeszkolenie pracowników. Jeżeli w między czasie zmienią się przepisy, w ramach rocznego abonamentu otrzymasz bezpłatnie aktualizację szkolenia.  

Co mówią o nas klienci?

Wybrani klienci

Masz pytania? Zapraszam do kontaktu

Newsletter dla sprzedawcy

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach prawnych. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!