Jak przygotować regulamin konkursu?

Konkurs czy loteria

Tworząc założenia do konkursu należy analizować je pod kątem ustawy o grach hazardowych. Jeżeli będziemy uzależniać uczestnictwo w konkursie od zakupu lub w konkursie będzie występował element losowości w zakresie wyłaniania laureatów, wówczas konkurs taki może być potraktowany jako loteria. Trzeba wówczas przechodzić przez procedurę zgłoszenia wraz uzyskaniem zezwolenia z Ministerstwa Finansów.

Zasady konkursu

Zasady uczestnictwa w konkursie, wyłanianie laureatów, nagrody i podatki to podstawowe kwestie, które należy zamieścić w regulaminie konkursu. W zależności od potrzeb i charakteru konkursu ważne są również kwestie praw do nadesłanych prac i możliwość ich wykorzystania. Nie bez znaczenia są również zgody oraz zasady przetwarzania danych osobowych, zwłaszcza w przypadku występowania wielu podmiotów, tj. sponsor nagród, organizator itp.

Regulamin konkursu

Regulamin konkursu

Organizacja konkursu może być skuteczną metodą na pozyskanie nowych klientów oraz na zbudowanie silnej marki i dobrego wizerunku. To w samej idei bardzo proste narzędzie marketingowe, jednak z punktu widzenia formalno-prawnego może być dużym wyzwaniem. Dodatkowo ważne jest rozróżnienie loterii od konkursu i odpowiednie opracowanie założenia konkursu.

Zakres usługi

  • Opracowanie dedykowanego dokumentu
  • uregulowanie kwestii podatkowych w związku z nagrodami przewidzianymi w konkursie
  • uwiarygodnienie konkursu certyfikatem Rzetelny Konkurs
  • uregulowanie kwestii związanych z ochroną danych osobowych (RODO)

Dodatkowe korzyści Zapytaj o ofertę

Jak przygotowujemy regulamin konkursu?

Analiza

Analizujemy przede wszystkim model organizacji konkursu, jak ma działać oraz jaki jest mechanizm typowania zwycięzcy. Analizujemy, czy konkurs powinien podlegać pod Ustawę o grach hazardowych, czy można go przeprowadzić bez zbędnych formalności.

Podatki

Regulujemy kwestię podatkową w zakresie nagród, jakie otrzymują zwycięzcy. Jest to ważny aspekt odpowiedzialności organizatora konkursu i bezpieczeństwa uczestnika.

Draft regulaminu

Przygotowujemy draft regulaminu, który jest konsultowany z klientem i finalnie przez niego akceptowany. Na bieżąco odbywa się obieg dokumentów pomiędzy radcą prawnym a klientem.

Certyfikat

Regulamin ma wystawiony certyfikat potwierdzający zgodność z przepisami prawa. Klient może pochwalić się przed uczestnikami, że ich prawa są zabezpieczone.

Zobacz, jak może wyglądać certyfikat Twojego konkursu

Promuj bezpłatnie swój konkurs

Dotrzyj do ponad 500 tys. potencjalnych uczestników

Umieszczaj promocje swojego konkursu na łamach serwisu www.dziennikprawny.pl, który każdego miesiąca odwiedza ponad 500 tys. potencjalnych uczestników Twojego konkursu.

Bonus w ramach opieki prawnej

Każdy klient, który ma aktywną opiekę prawną nad regulaminem konkursu, może bezpłatnie skorzystać z promocji swojego konkursu.

Co mówią o nas klienci?

Wybrani klienci

Masz pytania? Zapraszam do kontaktu

Newsletter dla sprzedawcy

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach prawnych. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!