nr tel.: 22 390 91 05

Inne marki
Rzetelnej Grupy

Rzetelny Prawnik Rzetelna Umowa Polityka Bezpieczeństwa Prawo Konsumenckie Rzetelny Konkurs

Rzetelny Blog

Inspirujemy wiedzą
 • Artykuł Zamówienia z obowiązkiem zapłaty

  Zamówienia z obowiązkiem zapłaty

  Obowiązek zapłaty za rzecz wydaje się być czymś oczywistym, zarówno gdy zakupy odbywają się w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Jednak właściciele sklepów online przez długi czas stosowali różnego typu przyciski lub ukryte w regulaminach, napisane tzw. małym druczkiem, zapisy, które nie wskazywały, że kliknięcie np. przycisku „Dalej” jest równoznaczne ze złożeniem zamówienia i zawarciem umowy na odległość.

  Czytaj >
 • Artykuł Zwrot towaru kupionego przez internet

  Zwrot towaru kupionego przez internet

  Zmienione przepisy dotyczące zwrotu produktu zakupionego przez internet obowiązują od prawie dwóch lat. Jednak w dalszym ciągu odstąpienie od umowy sprzedaży zawartej na odległość sprawia sporo problemów – zarówno sprzedającemu, jak i kupującemu. Dlatego też przypominamy najważniejsze zasady odstąpienia od umowy.

  Czytaj >
 • Artykuł Roszczenia reklamacyjne z tytułu rękojmi i gwarancji

  Roszczenia reklamacyjne z tytułu rękojmi i gwarancji

  Reklamacja zakupionego towaru to nic innego, jak złożenie przez kupującego żądania związanego z wadliwością towaru. Jest to zatem roszczenie kupującego względem sprzedawcy o wykonanie określonych obowiązków, po spełnieniu których, konsument otrzyma produkt bez wad istotnych.

  Czytaj >
 • Artykuł Produkt bez wad, gwarancja, zwrot uzasadnionych kosztów, wyjątki od odstąpienia od umowy

  Produkt bez wad, gwarancja, zwrot uzasadnionych kosztów, wyjątki od odstąpienia od umowy

  Kolejna część publikacji przypominającej obowiązki informacyjne, jakie na e-przedsiębiorców nakłada Ustawa o prawach konsumenta. Tym razem na warsztat bierzemy kwestię gwarancji, produktu bez wad, zwrotu uzasadnionych kosztów oraz wyjątków od odstąpienia od umowy.

  Czytaj >
 • Artykuł Minister Rozwoju wydał nowe rozporządzenie w sprawie sprzętu elektrycznego

  Minister Rozwoju wydał nowe rozporządzenie w sprawie sprzętu elektrycznego

  Rozporządzenie z dnia 2 czerwca 2016 r. w sprawie wymagań dla sprzętu elektrycznego określa nowe wymagania dla tego rodzaju sprzętu, procedur oceny zgodności oraz zakresu dokumentacji technicznej sprzętu elektrycznego. Rozporządzenie weszło w życie 9 czerwca br.

  Czytaj >
 • Artykuł Obowiązki informacyjne: Odstąpienie od umowy oraz koszty zwrotu

  Obowiązki informacyjne: Odstąpienie od umowy oraz koszty zwrotu

  Przypominamy kolejne obowiązki, jakie ciążą na e-przedsiębiorcach , tym razem w związku z odstąpieniem od umowy oraz kosztami zwrotu.

  Czytaj >
Bezpłatny audyt regulaminu