Dlaczego posiadanie regulaminu jest ważne?

Prawo

Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną wymaga od właściciela strony internetowej zamieszczenia regulaminu. Przepisy nakładają szereg obowiązków, jakie muszą być spełnione za pośrednictwem regulaminu.

Bezpieczeństwo

Regulamin jest umową zawieraną drogą elektroniczną, więc powinien regulować prawa i obowiązki obu stron, zapewniając odpowiednią ochronę, równowagę uprawnień oraz zgodność z przepisami prawa.

Rola regulaminu

Regulamin powinien zawierać zapisy, do których sięga się w przypadku problematycznych sytuacji. Wówczas — jak każda umowa — powinien określać, co należy zrobić i jak postępować w danej sytuacji.

Regulamin serwisu internetowego

Regulamin serwisu internetowego

Posiadanie regulaminu strony internetowej jest wymogiem nałożonym na wszystkich e-przedsiębiorców ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Regulamin jest umową, która powinna zabezpieczać prawa i obowiązki sprzedawcy i klienta.

Regulamin serwisu internetowego musi spełniać wiele wymogów formalnych. Bez względu na to, czy jesteś osobą prawną czy osobą fizyczną – regulamin jest umową, na podstawie której realizowana jest Twoja usługa, dlatego tak ważne jest precyzyjne określenie praw i obowiązków obu stron transakcji. Dopasowany do indywidualnego profilu strony i charakteru działalności regulamin serwisu www, wolny od klauzul niedozwolonych, przygotowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, pozwoli skutecznie chronić interesy obu stron uczestniczących w transakcji.

Zakres usługi

  • Opracowanie dedykowanego dokumentu
  • Certyfikat Rzetelny Regulamin
  • Odpowiedzialność za regulamin i aktualizacje
  • Aktualizacje przez 12 miesięcy
  • Wzór pouczenia o odstąpieniu od umowy
  • Wzór pisma odstąpienia od umowy oraz pisma reklamacyjnego
  • wzór zgód do przykładowych formularzy na stronę www
  • Poradnik "Jak radzić sobie z nieuczciwymi opiniami klientów w sklepie internetowym"
  • Poradnik "Dzielimy się naszą wiedzą" - poradnik zawierający ponad 50 porad prawnych odnoszących do prowadzenia e-binzesu - gotowe analizy prawne

Dodatkowe korzyści Zapytaj o ofertę

Jak przygotowujemy regulamin

Analiza

W pierwszej kolejności wnikliwie przyglądamy się zakresowi Twoich usług. To od nich zależy w dużej mierze kształt i forma przygotowywanego dokumentu.

Zgodność z prawem

Badamy konkretne wymogi prawne, które regulują zakres i sposób świadczenia Twoich usług. Dzięki temu możemy również przeprowadzić analizę technologiczną.

Opracowanie dokumentu

W trakcie sporządzania dokumentu posiłkujemy się treścią wielu ustaw, dzięki czemu jesteśmy w stanie zabezpieczyć Twoje interesy w możliwie najskuteczniejszy sposób.

Bezpieczeństwo

Wynikiem prac jest regulamin serwisu, który odpowiada potrzebom Twojej strony i działalności. Aktualizujemy bezpłatnie dokument przez 12 miesięcy dostosowując go do zmian w przepisach prawa.

Przykład certyfikatu, jaki wystawimy dla Twojego serwisu

Moduł opinii

W ramach opieki prawnej nad regulaminem udostępniamy moduł zbierania opinii Twojej strony

Buduj wiarygodność

Zbieraj opinie użytkowników na temat swojej firmy i strony internetowej. Buduj dzięki temu zaufanie.

Certyfikat

Nasza firma jako podmiot zewnętrzny jest gwarantem, że regulamin nie zawiera nieuczciwych zapisów, które naraziłyby Twojego klienta na problemy.

Co mówią o nas klienci?

Wybrani klienci

Masz pytania? Zapraszam do kontaktu

Newsletter dla sprzedawcy

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach prawnych. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!