Przetwarzanie danych osobowych pracownika - opinia Grupy Roboczej art. 29

W jaki sposób pracodawcy powinni zgodnie z prawem przetwarzać dane osobowe pracowników? Nad zagadnieniem tym pochyliła się Grupa Robocza art. 29 — niezależny zespół przedstawicieli organów nadzorczych w zakresie ochrony danych osobowych. Wytyczne grupy nie mają mocy aktu prawnego, ale traktuje się je jako zalecane tzw. dobre praktyki.

Przetwarzanie danych osobowych pracownika - opinia Grupy Roboczej art. 29
Rafał Stępniewski 19 marca 2018

W artykule, który opublikowany został na blogu Polityka Bezpieczeństwa, znajduje się analiza opinii, którą Grupa Robocza art. 29 wydała w sprawie przetwarzania danych pracowników. Materiał odpowiada na pytanie dotyczące podstawy prawnej przetwarzania danych osobowych w miejscu pracy i tego, czy wystarczy sama zgoda pracownika na przeprowadzanie takich czynności.

Artykuł zawiera również informacje na temat tego, jak prawidłowo powinny być przetwarzane dane osobowe kandydatów na pracowników w firmie podczas procesu rekrutacyjnego. Czy dział HR może weryfikować podane w CV kandydata informacje np. w mediach społecznościowych? Zapraszamy do lektury artykułu, który znaleźć można w tym miejscu.

 

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: RODO
Udostępnij: