nr tel.: 22 390 91 05

Inne marki
Rzetelnej Grupy

Rzetelny Prawnik Rzetelna Umowa Polityka Bezpieczeństwa Prawo Konsumenckie Rzetelny Konkurs

Jak wybrać bezpieczny sklep

Każdy Sklep powinien udostępnić na stronie internetowej swoje dane tj. nazwę firmy, dane adresowe, dane rejestrowe firmy oraz co najmniej adres e-mail.

Jeżeli stwierdzisz brak powyższych  danych  firmy,  na stronie internetowej sklepu zachowaj ostrożność – ukrywanie danych nie jest cechą rzetelnego Sprzedawcy.

Każdą firmę możesz samodzielnie sprawdzić na stronach GUS – wystarczy znać jej NIP lub REGON. Jeśli znasz tylko firmę przedsiębiorcy możesz ją łatwo sprawdzić na stronach CEiDG lub KRS w zależności od tego czy przedsiębiorca jest osobą fizyczną prowadzącą działaność gospodarczą czy spółką prawa handlowego. W niecałą minutę możesz zweryfikować, czy dana firma faktycznie istnieje i czy podane na stronie dane zgadzają się ze stanem faktycznym.

Dodatkowo każdy sklep powinien posiadać regulamin, określający prawa i obowiązki, Twoje jako Klienta oraz Sklepu jako Sprzedawcy.

Pamiętaj, że to na podstawie regulaminu sklepu dokonujesz w nim zakupów i w przypadku ewentualnych problemów będzie on – w pierwszej kolejności – podstawą rozstrzygania kwestii spornych.

Należy jednak mieć świadomość, że regulamin nie wyłącza uprawnień, które Ci przysługują na mocy obowiązującego w Polsce prawa.