Interoperacyjność treści cyfrowych

Konsumenci powinni być informowani, jeśli specyfika treści cyfrowych dostarczanych przez sprzedawcę powoduje, że mają one istotny wpływ na działanie oprogramowania lub sprzętu elektronicznego posiadanego przez konsumenta.

Interoperacyjność treści cyfrowych
Anna Stępniewska 6 marca 2014

Podstawową informacją w tym zakresie będą wszelkiego rodzaju wymagania techniczne, tak by konsument był świadomy jaki sprzęt elektroniczny lub oprogramowanie powinien posiadać aby mógł skorzystać z treści cyfrowych.

Informacja na temat interoperacyjności treści cyfrowych powinna znaleźć się w ramach kart poszczególnych produktów, tak by konsument miał możliwość zapoznać się z tymi informacjami przed złożeniem zamówienia na konkretne oprogramowanie.

Należy dodać, że ustawodawca wyraźnie wskazuje, że obowiązek informacyjny istnieje nie tylko wtedy, gdy przedsiębiorca wie o pewnych cechach treści cyfrowych, ale także w sytuacji, gdy powinien o nich wiedzieć.

Zapis jednoznacznie wskazuje, że to przedsiębiorca jest odpowiedzialny za orientowanie się w kwestiach technicznych dostarczanych treści cyfrowych na poziomie, który umożliwi udzielenie konsumentowi informacji niezbędnych do prawidłowego z nich korzystania.

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi:
Udostępnij: