Co jest, a co nie jest danymi osobowymi?

Termin „dane osobowe” wydaje się być jasny i zrozumiały, ale czy aby na pewno tak jest? Warto poznać jego dokładną definicję – nie tylko unikniemy dzięki temu wielu sprzeczności, ale także dowiemy się, co można zaliczyć do danych osobowych, a co takimi danymi nie jest.

Co jest, a co nie jest danymi osobowymi?
Rafał Stępniewski 24 października 2017

Charakterystykę danych osobowych znajdziemy oczywiście w ostawie o ochronie danych osobowych z 1997 roku. Nowszą definicję można z kolei przeczytać w mającym dopiero wejść w życie unijnym rozporządzeniu RODO. Opisy te mogą wydawać się podobne, jednak różnią się one w pewnych dość istotnych fragmentach. Jakich? Po szczegóły odsyłamy do pełnego artykuły na stronie Polityki Bezpieczeństwa.

W artykule omawiamy także kwestię tego, jakie informacje mogą być uznane za dane osobowe i kryteriach, które o tym decydują. Warto pamiętać też o tym, że pewne informacje uznawane są za dane osobowe tylko przez konkretne podmioty. Z czego to wynika? Jeszcze raz serdecznie zachęcamy do lektury artykułu, który znaleźć można na blogu Polityki Bezpieczeństwa.

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi:
Udostępnij: