Co najlepiej sprzedaje się na allegro?

18 mln osób każdego miesiąca odwiedza Allegro. Jest to zdecydowanie najbardziej popularna platforma do zakupów online. Czy wciąż opłaca się sprzedaż na Allegro? Jak sprawdzić, co najlepiej sprzedaje się na allegro?

Co najlepiej sprzedaje się na allegro?
Rafał Stępniewski 29 grudnia 2020

Pandemia koronawirusa spowodowała jeszcze większe niż wcześniej zainteresowanie sprzedażą online. Tylko w kwietniu, czyli o okresie pierwszego lockdownu co pięć minut w serwisie rejestrowała się jedna firma. W całym miesiącu 9 tys. nowych firm zarejestrowało się na Allegro.

Co najlepiej sprzedaje się na Allegro?

Sporym zainteresowaniem cieszą się kategorie produktów związane z podstawowymi artykułami. W pierwszej połowie roku sprzedawały się przede wszystkim środki czyszczące, rękawiczki jednorazowe. Rosła popularność kategorii „Supermarket”.

Jak sprawdzić, co najlepiej sprzedaje się na Allegro? Sposobów na to jest sporo. Oczywiście można przeglądać kategorię po kategorii, analizować konkurencję, liczbę sprzedawców. Ale wymaga to ogromnej cierpliwości i czasu. Ciekawym narzędziem, które pozwala analizować sprzedaż na Allegro jest TradeWatch. Aplikacja ta śledzi wszystkie transakcje na allegro. Dzięki TradeWatch można nie tylko kontrolować co my sprzedajemy ale przede wszystkim monitorować dane dla wielu różnych kategorii produktowych.

Sporo wiedzy można też nabyć obserwując Google Trends. Google Trends jest dostępnym za darmo narzędziem, które pomaga analizować popularność poszczególnych fraz. Dzięki niemu jesteśmy w stanie sprawdzić, jakich produktów szukają internauci, a także kiedy robią to najczęściej.

Najpopularniejsze kategorie na Allegro

W internecie sprzedaje się dosłownie wszystko. Są jednak kategorie cieszące się zdecydowanie większym zainteresowaniem od innych. Według badania e-commerce w Polsce z 2019 roku wśród najpopularniejszych kategorii produktowych były:

·        Odzież, akcesoria – 69% wskazań

·        Obuwie – 55%

·        książki, filmy — 54%

·        kosmetyki, perfumy — 52%

·        sprzęt RTV/AGD — 49%

·        odzież sportowa — 46%

·        produkty farmaceutyczne — 44%

·        telefony, smartfony – 43%

·        artykuły dziecięce, zabawki — 40%

·        meble i wystrój wnętrz — 36%

W tym roku dał się zauważyć szczególnie duży wzrost popularności zakupów spożywczych i tzw. pierwszej potrzeby. Tutaj znakomicie radzą sobie lokalne sklepy, które oferują produkty z dostawą. Nie są one jednak często dostępne na allegro.

Jeżeli szukasz wsparcia prawnego swojego e-biznesu

zapoznaj się z bogatymi pakietami usług jakie mogą sprostać Twoim oczekiwaniom

Jak skutecznie sprzedawać w internecie?

Jeśli wybieramy sprzedaż w serwisie allegro na pewno trzeba zwrócić na konkurencję. Im mniej sprzedawców w danej kategorii, tym oczywiście łatwiej. Nie warto jednak iść w skrajności w poszukiwaniu niszy. Jeśli produkt będzie bardzo wyjątkowy, możesz mieć trudności ze znalezieniem kupca. W sprzedaży na allegro warto też zwrócić uwagę na sezonowość. Najmniejszą sezonowością cieszą się kosmetyki, a także artykuły spożywcze. No i nie zapominaj o prowizji, którą trzeba będzie zapłacić za sprzedaż produktów.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż produktów, które są dostępne wyłącznie u Ciebie. Na bieżąco śledź też trendy i sprawdzaj, na co aktualnie jest moda. Analiza TradeWatch i innych narzędzi pokazuje, że sporym zainteresowaniem od lat cieszy się kategoria…basenów ogrodowych. Sprzedaje się ich co roku za kilkanaście milionów złotych.

Czy ten artykuł był przydatny?

Udostępnij: