Czego nie można sprzedawać na OLX?

Olx jest jednym z popularniejszych serwisów ogłoszeniowych. Sprzedawać można tutaj prawie wszystko. I właśnie. Słowo „prawie” robi różnicę. Zobacz, czego nie można sprzedawać na OLX.

Czego nie można sprzedawać na OLX?
Martyna Kowalska 29 lipca 2021

Internet daje wolność. Może się więc wydawać, że w sklepach internetowych i na platformach sprzedażowych można sprzedawać wszystko. Okazuje się jednak, że takie myślenie jest błędne. OLX, jak wiele innych platform sprzedażowych stworzył listę towarów zakazanych do sprzedaży. Pewnie dlatego, że kreatywność sprzedających nie zna granic i chcieliby sprzedać wszystko. Wiele jednak z tych rzeczy mogłoby posłużyć do nadużywania prawa, a to już jest zabronione.

Czy można sprzedawać produkty medyczne przez internet?

Jedną z pierwszych grup towarów zakazanych do sprzedaży są produkty medyczne. Chodzi przede wszystkim o leki, które mogą być sprzedawane wyłącznie w aptekach, a także te, które nie są dopuszczone do sprzedaży w Polsce. Na OLX nie da się też sprzedać np. pozytywnego testu ciążowego czy takich używek jak liście tytoniu albo substancji psychotropowych i to niezależnie czy obrót nimi jest prawnie dozwolony. Na OLX nie można też sprzedawać alkoholu.

Czy można sprzedać konto na Allegro?

Jeżeli szukasz wsparcia prawnego swojego e-biznesu

zapoznaj się z bogatymi pakietami usług jakie mogą sprostać Twoim oczekiwaniom

Olx nie pozwala na sprzedaż produktów jeśli właściciel marki zabrania tego w swoim regulaminie. Nie sprzedamy więc np. konta Allegro, kart prepaidowych, nie sprzedamy długu, licencji, złota czy srebra, broni i amunicji, e-papierosów, zarejestrowanych kart SIM, czy baz danych.

Handel elektroniką w internecie

Na OLX nie da się też sprzedać np. gier w wersji demo, nielegalnych wersji oprogramowania albo kont w grach online, a także konsoli z grami na dysku. Nie można też sprzedać urządzeń do zdejmowania zabezpieczeń antykradzieżowych, telefonów z podsłuchem, czy konta w komunikatorach

Jak sprzedać auto bez dokumentów?

W serwisie OLX zabroniona jest też np. sprzedaż pojazdów bez dokumentów albo samych dokumentów bez samochodu, a także wypełnionych książek serwisowych.

Polityka prywatności to ważny dokument

zobacz dlaczego i jak możemy pomóc

Nie kupimy też karty Multisport, a także fajerwerków, a także materiałów pirotechnicznych. Nawet kapiszonów i świec dymnych. Zabroniona jest nawet sprzedaż ryb, które samodzielnie złowiliśmy

Bilety na mecze

OLX zakazuje też ogłoszeń, które mają na celu znalezienie np. partnera na wesele, a także na spotkania randkowe. Nie można sprzedawać gadżetów erotycznych ani treści pornograficznych.

Czy można sprzedać kota przez internet?

Na platformie OLX nie da się też sprzedać psów i kotów z niezarejestrowanych hodowli, a także futer zwierzęcych.

Praca przez internet

Podobnie jest w przypadku ofert pracy. Nie można zamieszczać takich związanych z klikaniem w reklamy czy banery albo pracy polegającej wyłącznie na uzyskiwaniu prowizji za pozyskiwanie zleceń.

Nie można tez sprzedaż np. udziałów w spółkach czy wierzytelności, bonów i kuponów rabatowych, prac magisterskich, czy dyplomowych, wypracowań, a także usług związanych z uczestnictwem w tzw. piramidach finansowych.

Lista zakazanych produktów jest bardzo długa Ostatnio pojawiła się na niej nawet pozycja: papierki, opakowania po lodach „Ekipa”.Pełną listę produktów znajdziesz pod linkiem

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: prawo
Udostępnij: