Jak skutecznie sprzedawać na vinted?

Vinted to aplikacja, która pozwala sprzedawać ubrania przez internet. Korzysta z niej mnóstwo kobiet z całego świata. Co więc zrobić, żeby skutecznie sprzedawać na vinted?

Jak skutecznie sprzedawać na vinted?
Rafał Stępniewski 22 grudnia 2020

Jak sprzedawać na Vinted?

Co to jest vinted? Najkrócej rzecz ujmując to portal społecznościowy połączony z katalogiem ubrań. Zarejestrowani użytkownicy mogą najpierw stworzyć galerię swoich ubrań, a potem je sprzedać lub wymienić. Vinted pozwala wybierać ulubione kreacje, a także komentować stroje innych osób.

Jak więc skutecznie sprzedawać na vinted? Niezależnie od tego, czy ubranie, które chcesz sprzedać jest nowe i nie zostało ani razu założony, czy też jest to ubranie używane przez dłuższy czas, musisz pamiętać, że w internecie najbardziej przyciąga dobry nagłówek. Tytuł „sprzedam niebieską sukienkę” w niczym nie wyróżnia się od innych ofert. Postaraj się więc podać w tytule jak najwięcej szczegółów. Szczególnie, że Vinted ma bardzo dobrą wyszukiwarkę według słów kluczowych. Dlatego lepiej będzie napisać: „niebieska sukienka z bawełny w rozmiarze 38 z długim rękawem”.

Opis produktu na vinted

Tworząc opis, zawrzyj jak najwięcej informacji. Pamiętaj, że jeśli opisujesz rozmiar, nie zawsze wystarczy wpisać L lub 38. Warto podać dokładne wymiary, czyli długość, szerokość wymiary  rękawa. Dlaczego? Różni producenci mają różne „rozmiarówki”. Warto też dokładnie opisać detale, takie jak nadruki, zamki, czy guziki. W opisie używaj hasztagów. Pomagają one w wyszukiwaniu konkretnego ubrania.

Jeżeli szukasz wsparcia prawnego swojego e-biznesu

zapoznaj się z bogatymi pakietami usług jakie mogą sprostać Twoim oczekiwaniom

Stan ubrania w opisie

Pamiętaj, żeby uczciwie ocenić stan ubrania. Nie jest wskazane określanie stanu sukienki na bardzo dobry, jeśli ma ona trudne do wywabienia plamy albo odbarwienia. Napisz o wszystkich takich niedoskonałościach. Wprowadzanie opisów z nieprawdziwymi informacjami prowadzi do tego, że twoje konto na vinted zostanie zablokowane.

Vinted pozwala na przygotowanie oferty w jednym z kilku wariantów:

  • Ubranie nowe z metkami – ubranie takie nie było w ogóle noszone, ma na sobie oryginalne metki
  • Ubranie nowe – nie było noszone, ale nie ma na nim metek
  • Ubranie w idealnym stanie – ubranie było noszone ale jest w świetnym stanie
  • Ubranie w bardzo dobrym stanie – ma nieznaczne wady, które są przedstawione w opisie
  • Ubranie w dobrym stanie – odzież ma spore wady, które jednak są pokazane na zdjęciu.

Wymiana i sprzedaż ubrań na vinted

Wystawiając ubranie na vinted, zwróć uwagę na to czy chcesz je sprzedać czy wymienić. Dokładne określenie twojej potrzeby ograniczy zapytania tylko do osób zainteresowanych.

Polityka prywatności to ważny dokument

zobacz dlaczego i jak możemy pomóc

Cena ubrań na vinted

Przy sprzedaży w internecie, czyli również w Vinted ważna jest cena produktu. Zanim wystawisz jakieś ubranie, sprawdź po ile sprzedają je inne osoby. Koniecznie dopisz ile wynosi koszt wysyłki, a także to kiedy można spodziewać się odpowiedzi na zapytanie

Zdjęcia produktów na vinted

Wystawiając ubranie na vinted musisz dodać przynajmniej 1 zdjęcie. Im jednak jest ich więcej, tym lepiej. Warto wstawić zdjęcia z różnej perspektywy. Dobrze jest zamieścić zdjęcie ubrania na sylwetce. Im bardziej naturalne zdjęcie, tym lepiej. Nie stosuj filtrów. Stosuj jednak kontrastowe tło tak by ubranie było bardzo dobrze widoczne. Najważniejsze jest jednak to by dodawać zdjęcia swojego ubrania. Nie stosuj zdjęć zrobionych przez kogoś innego i ściągniętych z innych stron.

Czy opłaca się sprzedawać ubrania na Vinted?

Vinted to serwis do sprzedaży lub wymiany ubrań. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się markowe ubrania w bardzo dobrym stanie. Warto wiedzieć, że bardzo dobrze sprzedaje się też obuwie.

Czy ten artykuł był przydatny?

Udostępnij: