Sklep internetowy na abonament. Jakie ma zalety?

Sklep internetowy na abonament może być świetną alternatywą dla oprogramowania sklepu opłaconego od razu. W zakresie funkcjonalności oba modele praktycznie się od siebie nie różnią. Co więc jest przewagą sklepu na abonament?

Sklep internetowy na abonament. Jakie ma zalety?
Mikołaj Frączak 3 czerwca 2021

Przedsiębiorca, który stawia pierwsze kroki w branży sprzedaży internetowej szczególną uwagę zwraca na koszty początkowe takiego biznesu. Liczy dokładnie ile będzie go kosztowało uruchomienie sklepu internetowego, systemu sprzedażowego, rozliczeń, a także mediów społecznościowych i systemów rekomendacji, czyli wszystkich tych narzędzi, które mają wspomagać sprzedaż. Jedną z najbardziej znaczących pozycji może być właśnie projekt i wykonanie sklepu internetowego. Jednorazowy koszt może przekroczyć w takim przypadku nawet 10 tys. złotych. Zamiast więc wydawać taką kwotę od razu, warto przeznaczyć ją na działania marketingowe albo wsparcie produktu.

Sklep na abonament

Sklep internetowy na abonament można mieć już za ok. 50-100 zł miesięcznie. Sklep od początku może już na siebie zarabiać bo w pakiecie otrzymujesz w pełni gotowe oprogramowanie. Sklep na abonament jest tańszy również z tego powodu, że możesz określone elementy sklepu (np. dodatkowa grafika, czy baner) zamawiać w dowolnym momencie. Wszystkie funkcjonalności masz w cenie miesięcznego abonamentu.

Obowiązek BDO. Jak odnaleźć się w nowych przepisach?Obowiązek BDO. Jak odnaleźć się w nowych przepisach?Monika Świetlińska

Integracja sklepu internetowego

Sklep na abonament to platforma sklepowa, która pozwala na wielokanałową sprzedaż. W przypadku sklepu na abonament możesz skorzystać z dodatkowych integracji np. z firmami kurierskimi, czy marketplacemi (portalami typu Allegro czy Amazon). Dzięki temu już od pierwszego dnia cały sklep w pełni działa. Nie potrzebujesz skomplikowanej konfiguracji, czy dodatkowych umów. Dostawca oprogramowania sklepu internetowego oddaje do twojej dyspozycji różnorodne integracje. Mogą to być systemy płatności, płatności ratalne, możliwość podpięcia paczkomatów itd. Są i takie rozwiązania, która pozwalają „przenieść” sklep internetowy nawet do social mediów i przedstawienie klientom swoich produktów np. na Facebooku czy Instagramie.

Sklep internetowy na abonament pozwala na tańsze uruchomienie sprzedaży w internecie. Jego niewątpliwą zaletą są właśnie niskie koszty związane z comiesięczną obsługą. Mało tego. Skoro kupujemy sklep jako usługę, a nie jako produkt, często w ramach abonamentu otrzymujemy też wsparcie techniczne. W razie jakichkolwiek problemów przedstawiciele dostawcy poradzą sobie z kłopotem, który mamy.

Sklep internetowy na abonament w przeważającej mierze wygrywa z wszelkimi innymi sposobami sprzedaży. Jedyną wadą, która wiąże się z takim wyborem jest fakt, że jeśli nie opłacimy abonamentu na kolejny okres rozliczeniowy, nasz sklep zostanie wyłączony, a sprzedaż nie będzie możliwa. I właśnie dlatego warto wiedzieć, że nasz sklep będzie istniał dopóty, dopóki opłacamy co miesiąc abonament


Czy ten artykuł był przydatny?

Udostępnij: