nr tel.: 22 390 91 05

Inne marki
Rzetelnej Grupy

Rzetelny Prawnik Rzetelna Umowa Polityka Bezpieczeństwa Prawo Konsumenckie Rzetelny Konkurs

Rzetelny Blog - strona 3

 • Artykuł Nowa ustawa o produktach kosmetycznych od 1 stycznia 2019 roku

  Nowa ustawa o produktach kosmetycznych od 1 stycznia 2019 roku

  Data: 22 listopada 2018 Autor: Anna Stępniewska

  13 listopada 2018 roku Prezydent podpisał ustawę z 4 października 2018 roku o produktach kosmetycznych. Ustawa reguluje przede wszystkim kwestię odpowiedzialności producentów i dystrybutorów produktów kosmetycznych. Jakie zmiany wprowadza ustawa i jakie kary pieniężne mogą być nakładane na producentów za nieprzestrzeganie przepisów?

  więcej
 • Artykuł Obowiązki informacyjne spoczywające na przedsiębiorcy turystycznym – ustawa o imprezach turystycznych i usługach turystycznych cz.2

  Obowiązki informacyjne spoczywające na przedsiębiorcy turystycznym – ustawa o imprezach turystycznych i usługach turystycznych cz.2

  Data: 22 listopada 2018 Autor: Rafał Stępniewski

  W drugiej części artykułu omawiamy zagadnienia, które w większym stopniu dotyczą organizatora imprez turystycznych. Przybliżymy i omówimy obowiązki informacyjne spoczywające na przedsiębiorcy turystycznym. Temat może zainteresować również samych podróżnych szukających odpowiedzi na nurtujące pytania.

  więcej
 • Artykuł Sprzedajesz towary na rynku niemieckim? Sprawdź nowe przepisy dotyczące opakowań

  Sprzedajesz towary na rynku niemieckim? Sprawdź nowe przepisy dotyczące opakowań

  Data: 6 listopada 2018 Autor: Anna Stępniewska

  Od 1 stycznia 2019 roku w Niemczech zacznie obowiązywać nowa ustawa o opakowaniach (VerpackG). Oznacza ona również zmiany dla polskich przedsiębiorców wprowadzających swoje towary do obrotu na rynek niemiecki. Co polscy sprzedawcy będą musieli zrobić w związku z wejściem w życie tej ustawy? Nowe obowiązki obejmą nie tylko sklepy internetowe, ale wszystkie podmioty sprzedające swoje produkty do Niemiec.

  więcej
 • Artykuł Ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych cz. 1

  Ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych cz. 1

  Data: 24 września 2018 Autor: Anna Stępniewska

  1 lipca br. weszła w życie ustawa z 24 listopada 2017 roku o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, która zastąpiła poprzednio obowiązującą ustawę z 29 sierpnia 1997 roku. Co w praktyce oznaczają pojęcia „imprezy turystyczne” i „powiązane usługi turystyczne”? Kiedy przepisy ustawy znajdą zastosowanie?

  więcej
 • Artykuł Dni kalendarzowe czy dni robocze, czyli jak obliczamy bieg terminów?

  Dni kalendarzowe czy dni robocze, czyli jak obliczamy bieg terminów?

  Data: 4 września 2018 Autor: Anna Stępniewska

  Kodeks cywilny określa sposób obliczania terminów. Ustawowa zasada ma ogromne znaczenie z punktu widzenia działalności przedsiębiorcy. Będzie ona bowiem miała zastosowanie na przykład do wykonywania przez kupujących uprawnień wynikających z ustawy o prawach konsumenta oraz z gwarancji. Jeśli nie zostało wskazane wprost, jak liczymy bieg terminów?

  więcej
 • Artykuł Wkrótce korzystna dla konsumentów zmiana w przepisach w zakresie rękojmi

  Wkrótce korzystna dla konsumentów zmiana w przepisach w zakresie rękojmi

  Data: 4 września 2018 Autor: Anna Stępniewska

  Trwają prace nad zmianą przepisów kodeksu cywilnego w zakresie rękojmi. Projektowana regulacja powoduje, że w przypadku skierowania przez konsumenta do sprzedawcy roszczenia reklamacyjnego z tytułu rękojmi w postaci wymiany wadliwego towaru na nowy, termin odpowiedzialności sprzedawcy z będzie biegł od początku z dniem wydania towaru wolnego od wad. Motywacją do zmian była ochrona konsumenta. A co te zmiany oznaczają dla sprzedawców?

  więcej
Bezpłatny audyt regulaminu