nr tel.: 22 390 91 05

Inne marki
Rzetelnej Grupy

Rzetelny Prawnik Rzetelna Umowa Polityka Bezpieczeństwa Prawo Konsumenckie Rzetelny Konkurs

Sprzedaż w internecie, a prawo

 • Artykuł Jak napisać regulamin sklepu internetowego - najważniejsze elementy

  Jak napisać regulamin sklepu internetowego - najważniejsze elementy

  Sprzedawcy w sieci nie mają bezpośredniego kontaktu z klientem, co oznacza, że wszystkie najważniejsze informacje powinny znajdować się na stronie internetowej sklepu. Z tego powodu bardzo istotne jest przygotowanie szczegółowej dokumentacji, jaką jest regulamin sklepu. Jak napisać regulamin sklepu internetowego i jakie są jego najważniejsze elementy, które musi zawierać taki dokument?
  Czytaj >
 • Artykuł Co to są klauzule niedozwolone?

  Co to są klauzule niedozwolone?

  Mianem klauzul niedozwolonych określa się zapisy w umowach lub regulaminach, które w znaczny sposób ograniczają prawa konsumentów, przysługujących im za sprawą przepisów. Kauzulą niedozwoloną jest też sytuacja, w której jedna ze stron - najczęściej przedsiębiorca - zyskuje więcej praw od konsumenta, a więc jego uprawnienia są faworyzowane i nie jest zachowana pomiędzy nimi równowaga.

  Czytaj >
 • Artykuł Jak stworzyć regulamin sklepu?

  Jak stworzyć regulamin sklepu?

  Rozpoczynając działalność w branży handlu elektronicznego, wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, jak stworzyć regulamin sklepu internetowego. Istnieje kilka metod na przygotowanie takiego dokumentu - skopiowanie treści istniejącego już regulaminu innej firmy lub skorzystanie z szablonów, pozwalających na stworzenie regulaminu dopasowanego do konkretnej działalności. Jak zwykle - każde z tych rozwiązań ma zarówno wady jak i zalety. Przekonajmy się, jakie!

   
  Czytaj >
 • Artykuł Zamówienia z obowiązkiem zapłaty

  Zamówienia z obowiązkiem zapłaty

  Obowiązek zapłaty za rzecz wydaje się być czymś oczywistym, zarówno gdy zakupy odbywają się w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Jednak właściciele sklepów online przez długi czas stosowali różnego typu przyciski lub ukryte w regulaminach, napisane tzw. małym druczkiem, zapisy, które nie wskazywały, że kliknięcie np. przycisku „Dalej” jest równoznaczne ze złożeniem zamówienia i zawarciem umowy na odległość.

  Czytaj >
 • Artykuł Zwrot towaru kupionego przez internet

  Zwrot towaru kupionego przez internet

  Zmienione przepisy dotyczące zwrotu produktu zakupionego przez internet obowiązują od prawie dwóch lat. Jednak w dalszym ciągu odstąpienie od umowy sprzedaży zawartej na odległość sprawia sporo problemów – zarówno sprzedającemu, jak i kupującemu. Dlatego też przypominamy najważniejsze zasady odstąpienia od umowy.

  Czytaj >
 • Artykuł Roszczenia reklamacyjne z tytułu rękojmi i gwarancji

  Roszczenia reklamacyjne z tytułu rękojmi i gwarancji

  Reklamacja zakupionego towaru to nic innego, jak złożenie przez kupującego żądania związanego z wadliwością towaru. Jest to zatem roszczenie kupującego względem sprzedawcy o wykonanie określonych obowiązków, po spełnieniu których, konsument otrzyma produkt bez wad istotnych.

  Czytaj >
Bezpłatny audyt regulaminu