nr tel.: 22 390 91 05

Inne marki
Rzetelnej Grupy

Rzetelny Prawnik Rzetelna Umowa Polityka Bezpieczeństwa Prawo Konsumenckie Rzetelny Konkurs

Rzetelny Blog - strona 28

 • Rzetelny Regulamin patronem merytorycznym III edycji konkursu "Bezpieczny Sklep"

  Data: 21 stycznia 2013 Autor: -
  21 stycznia 2013 r. ruszyła kolejna, III edycja konkursu „Bezpieczny Sklep”. Konkurs jest organizowany przez Instytut Logistyki i Magazynowania z Poznania pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). Uczestnikiem Konkursu może być każdy przedsiębiorca, który na ternie Polski od co najmniej 6 miesięcy prowadzi sklep internetowy, sprzedając produkty przede wszystkim Konsumentom.

   

  więcej
 • Artykuł Podsumowanie rejestru klazul niedozwolonych za 2012 r

  Podsumowanie rejestru klazul niedozwolonych za 2012 r

  Data: 11 stycznia 2013 Autor: -
    W naszej bazie wiedzy zamieściliśmy podsumowanie rejestru klauzul niedozwolonych, który prowadzi UOKiK. Zapraszamy do zapoznania się z naszą analizą oraz wyjaśnieniami na podstawie jakich przepisów zapisy regulaminów są klasyfikowane jako klauzule niedozwolone. Analiza wykazuje, że 75% ukaranych przedsiębiorców mogło uniknąć sprawy przed SOKiK i wpisu do rejestru. Zamieszczone przez nich błędne zapisy w regulaminach od dawna widnieją w rejestrach UOKiK jako klauzula niedozwolona.

   

  więcej
 • Artykuł Zmiany przepisów prawa w zakresie handlu w Internecie – część I

  Zmiany przepisów prawa w zakresie handlu w Internecie – część I

  Data: 17 grudnia 2012 Autor: -

  Nowa Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady o numerze 2011/83/UE z dnia 25 października 2011 r. zobowiązuje kraje członkowskie do przełożenia wszystkich jej wymogów na lokalne prawo do dnia 13 grudnia 2013 r. Data ta jest terminem do którego Polska jako państwo członkowskie ma obowiązek zmiany przepisów prawa w zakresie sprzedaży na odległość oraz poza lokalem przedsiębiorcy.

  Sklepy internetowe będą musiały wprowadzić zmiany w komunikacji do klienta oraz dokonać zmian regulaminów.

  więcej
 • Artykuł III Targi eHandlu - Wrocław 24 października 2012

  III Targi eHandlu - Wrocław 24 października 2012

  Data: 17 września 2012 Autor: -

  Rzetelny Regulamin będzie na III Targach eHandlu! Tym razem we Wrocławiu. Zapraszamy na nasze stoisko D2 (tuż przy głównym wejściu). Targi odbędą się 24 października 2012 r. Dla odwiedzających mamy całe mnóstwo niespodzianek i ofert specjalnych.

  więcej
Bezpłatny audyt regulaminu